Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://upphandling.polisen.se/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Träningsutrustning, inklusive service och underhåll
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten upphandlar träningsutrustning för att täcka myndighetens behov att komplettering samt förnyelse av utrustning inklusive service i de befintliga träningslokalerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 310 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det uppskattade värdet för samtliga regioner är beräknat till ca 14 000 000 SEK under avtalsperioden.