445079-2022 - ÄndringSverige-Bålsta: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - projekteringstjänster inom mark och anläggning
Referensnummer: UH-22-33648
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun upphandlar ramavtal tekniska konsulter - projektörer mark och anläggning.
Projekteringstjänster kan komma att efterfrågas under såväl tidigt skede som detaljprojektering till bygghandlingar och om- och vidareprojektering i olika projekt.
Leverantören ska kunna erbjuda konsulter med gedigen erfarenhet av projektering inom mark, gata/VA, dagvatten och belysning.
Ramavtal kommer att tecknas med maximalt 3 leverantörer.