See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: T2025-01205 Ramavtal expertstöd komplexa anläggningar, upphandling
Beskrivning: Ramavtalet avser expertkompetens på gällande tekniska system inom projektledning, utveckling och drift inom bl.a. Scada, MCS, WM-vare-miljön (virtuell server-miljö), S-VMX.
Intern identifierare: T2025-01205
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet avser expertkompetens på gällande tekniska system inom projektledning, utveckling och drift inom bl.a. Scada, MCS, WM-vare-iljön (virtuell server-miljö), S-VMX.
Intern identifierare: T2025-01205 Ramavtal expertstöd komplexa anläggningar, upphandling