Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – ekologisk köttfärs.
Referensnummer: KS 684-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15131620 Nötfärs
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på färsk ekologisk köttfärs (nöt) i 25 kg förpackningar till Björknässkolan och servicehuset Björken. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 733 065,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15111000 Nötkött, 15131620 Nötfärs
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen