Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster 2017, SLL1504.
Referensnummer: LS 2017–0559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser flyttjänster till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL). Dessutom har TioHundra AB samt de leverantörer som SLL har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen