Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende påsar för matavfallsinsamling
Referensnummer: KS2019/1441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av påsar för matavfallsinsamling.
Delområde 1- Papperspåsar för hushåll och papperspåsar för verksamheter.
Delområde 2 - Matavfallspåsar för sopsug.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen