445343-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Kundanpassade set 2021, SLL593
Referensnummer: FSN 2020-0370
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling utgör en ramavtalsupphandling och omfattar kundanpassade till de upphandlande myndigheter som framgår av Ansökningsinbjudan. Upphandlingen genomförs som selektivt förfarande enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling, vilket innebär att upphandlingen genomförs i två steg:
Steg 1 – Kvalificering av Anbudssökande och Steg 2 - Anbudsfasen.
Denna annons avser Steg 1.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen