445391-2019 - ResultatSverige-Borås: Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drive Robot System and Target Carrier
Referensnummer: 19/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement consists of two (2) lots:
Lot 1: drive robot system — for our active safety testing, we usually install a drive robot system in the test vehicle to achieve a high precision and the possibility to synchronize it with other test objects.
Lot 2: target carrier — for our active safety testing we use a target carrier/plattform.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AstaZero AB invites you to participate in their procurement of a drive robot system and a target carrier for vehicle testing.