Regionen har för avsikt att teckna avtal med tre Leverantörer för leverans av kataraktoperationer, inklusive förundersökning och postoperativt besök.
Syftet med att köpa kataraktoperationer från externa leverantörer är att säkerställa att patienter erhåller vård inom vårdgarantitiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen