Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad varudistribution i Linköpings kommun.
Referensnummer: UH-2016-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun i samarbete med Upphandlingscenter inbjuder Er att lämna anbud på rubricerad upphandling i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Linköpings kommun tillämpar inte exklusivitet, dvs. leverantören får transportera varor på uppdrag av Leverantörens andra kunder i samma transporter som varor på uppdrag av Beställaren under förutsättning att Leverantören uppfyller samtliga krav gentemot Beställaren.
Anbudsgivning samt bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen