Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vraksanering.
Referensnummer: 3902-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60651300 Miljösanering med fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds intresserade att lämna anbud på uppdrag gällande vraksanering, enligt de förutsättningar som anges i detta förfrågningsunderlag jämte dess bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60651300 Miljösanering med fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen