2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering pumpstationer
Beskrivning: Ramavtal för successiva avrop beträffande renoveringar av pumpstationer. Danderyds kommun har 13 pumpstationer i olika storlekar och renoveringsbehov som planeras att renoveras i det här ramavtalet.
Intern identifierare: TN 2023/0355
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232152 Byggnation av pumpstation, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232423 Byggnation av avloppspumpstationer, 45232431 Pumpstation för spillvatten, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000