445597-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Svk 2025/148 Ramavtal Projekteringar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvk 2025/148 Ramavtal Projekteringar
BeskrivningDetta ramavtal avser konsultuppdrag för projektering av nybyggnation och avveckling av luftledningar och kraftkablar, projektering av ledningsåtgärder vid stationer och framtagning av stationslokaliseringar. I ramavtalet ingår även geotekniska uppdrag och uppdrag inom tillståndshantering
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111556:Lot:1