445612-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningskonsulttjänster inom Elnätsverksamhet.
Referensnummer: UH-2017-195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser upprättande av Ramavtal gällande bemanningskonsulttjänster för exempelvis följande roller övergripande ledare, operativ ledare, projektledare och medarbetare m.m. Alla roller kommer att innehålla olika nivåer av erfarenhet.
Anbudsgivaren måste kunna leverera de roller som efterfrågas i anbudet.
Syftet med avtalet är att tillfälligt ersätta behov i verksamheten, vid t ex föräldraledighet, ökat arbetsflöde där tillfällig arbetsinsats behövs etc.
Beställaren kommer att teckna fem (5) Ramavtal avseende dessa tjänster.
För Ramavtalen finns inga garanterade Volymer.
Upphandlingen avser samtliga Ellevios verksamhetsområden, detta är te x Lokalnät. Regionnät, underhåll, drift och Kundnäratjänster.
Detta Ramavtal börjar gälla 1.4.2018 och gäller två (2) år med option för Beställaren att förlänga med upp till två (2) år i taget vid maximalt tre (3) tillfällen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79100000 Juridiska tjänster, 79500000 Kontorshjälp, 79600000 Rekryteringstjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72590000 Professionella datorrelaterade tjänster, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta Ramavtal börjar gälla 1.4.2018 och gäller två (2) år med option för Beställaren att förlänga med upp till två (2) år i taget vid maximalt tre(3) tillfällen.
De krav och villkor som gäller för urvalet av leverantörer framgår av E-Avrop. Vi ber att ni noga läser igenom kraven och villkoren och tillser att samtliga frågor är korrekt besvarade och att begärt material är bifogat när ni lämnar er ansökan.
Ellevio använder e-Avrop som upphandlingsverktyg, vilket bland annat innebär att Ni som sökande får meddelande om tillkommande information under ansökningstiden, en enkel kommunikationsväg samt ett smidigt sätt att lämna in ansökan.
För tillgång till upphandlingsverktyget krävs en inloggning. Användarnamn och lösenord erhålls direkt genom att göra en enkel registrering på www.e-avrop.com. Tänk på att för kontot registrera en e-postadress som kontrolleras även vid enskild persons frånvaro.
All kontakt i upphandlingen ska ske via e-Avrop för att säkerställa att ingen information missas och för att möjliggöra att all relevant information lämnas till alla intressenter samtidigt. Frågor angående upphandlingen kommer inte tas emot eller besvaras via telefon eller e-post.
Sökande får därför inte kontakta Ellevios anställda eller konsulter utöver de kontaktuppgifter som anges i upphandlingen.