445626-2019 - ÄndringSverige-Kristianstad: Andningsapparater för medicinskt bruk
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemrespiratorer till Region Skåne
Referensnummer: 2019-O001448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemrespiratorer för långtidsbruk för patienter utanför sjukhus till Andningspoolen Region Skåne.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med en till två (1-2) Leverantörer för hemrespiratorer.