445648-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Hjullastare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare till Skövde
Referensnummer: 2698/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla en hjullastare i storleksklass typ Volvo L90 eller likvärdig. Ny eller något begagnad, max 1 år gammal och max 1000 drifttimmar. I affären ingår inbyte av befintlig hjullastare Volvo L90d årsmodell 2001.