44566-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster för lagstadgad årlig revision i regionens stiftelser, donationsfonder och bolag
Referensnummer: UPPH2021-00364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser revisionstjänster för lagstadgad årlig revision i regionens stiftelser, donationsfonder och bolag samt en option att avropa lagstadgad revision till eventuellt tillkommande aktiebolag och stiftelser. Vi kommer även att kunna avropa revisorsintyg/motsvarande vid behov.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-01-27 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.