2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av avfall 2024
Beskrivning: Arjeplogs och Arvidsjaurs kommuner bjuder in till anbudsgivning gällande behandling av avfall. Uppdraget omfattar mottagning och behandling av successiva leveranser av hushålls- och verksamhetsavfall samt brännbartavfall från Arjeplogs och Arvidsjaurs kommuner. Uppdraget ska genomföras enligt miljöbalkens lagar och tillhörande regler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94425:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90513300 Avfallsförbränning