445674-2026 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Elarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelElarbeten
BeskrivningMålet för denna upphandling är att tilldela ramavtal till entreprenörer som utför el-arbeten på ett fackmannamässigt sätt med hänsyn till bebyggelsens värde. Beställarens fastigheter är levande miljöer. Människor ska kunna bo och arbeta här idag och i framtiden. Därför ska alla åtgärder vidtas med stor omsorg och hög kvalitet. Upphandlingen omfattar elarbeten, främst i fastigheter med kvarvarande hyresgäster i Beställarens och dess dotterbolag Stadsholmens fastighetsbestånd.
Intern identifierareSB 2023/820
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivning-
Intern identifierareElarbeten