Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Låssmedstjänster
Referensnummer: 2023-FA000073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne har för avsikt att upphandla ett ramavtal för låssmedstjänster avseende bl.a. felsökningsarbeten, reparationer, installationer och underhåll av befintliga installationer och utrustning samt leverans av låsprodukter. Med låsprodukter avses ingående delar i dörrmiljöer så som cylindrar, låskistor, dörrstängare, nycklar m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen