Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasningsarbeten
Referensnummer: 2019/1436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med avropsrätt för Beställaren avseende glasningsarbeten på Beställarens fastigheter. Arbetet omfattar akuta och icke akuta arbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen