2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Matportionsformar och förslutningsfilm 2025 KAKS
Beskrivning: Uppdraget avser leveranser av matportionsformar, förslutningsfilm samt övriga tillbehör avsedda som förpackningsmaterial. Produkterna används i beställarnas (Köping, Arboga, Kungsör och Surahammar kommun) kostverksamheter för leverans av måltider till exempelvis hemmaboende äldre. Avrop sker efter behov från beställarnas verksamheter.
Intern identifierare: VMKF-U 2025.58
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39222100 Engångsartiklar för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000