445864-2020 - PlaneringSverige-Halmstad: Ultraljudsapparat
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI/digital Hearing ultraljud Region Halland
Referensnummer: DNRGS200918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogat dokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ultraljud