445891-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Svedala: Trädgårdstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel och vinterrenhållning
Referensnummer: 21/194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende yttre skötsel och vinterrenhållning i beställarens fastighetsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen