445915-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – NWPT - Undertrycksbehandling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNWPT - Undertrycksbehandling
BeskrivningUpphandling av förbrukningsmaterial för NWPT - Undertrycksbehandling
Intern identifierare2025-O000143
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141110 Förbandsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Kravspecifikation - Flegångspump med spolfunktion
BeskrivningUpphandling av undertryckspumpar samt förbrukningsmaterial för NWPT - Undertrycksbehandling
Intern identifierare1705235
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation - Flegångspump utan spolfunktion
Intern identifierare1705252
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Kravspecifikation - Engångpump för undertryckbehandling med kanister
Intern identifierare1705263
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel4. Kravspecifikation - Engångpump för undertryckbehandling utan kanister
Intern identifierare1706272
Del (anbudsområde)LOT-0005
Titel5. Kravspecifikation - Engångssystem med manuell hantering för undertryckbehandling av sår
Intern identifierare1706273
Del (anbudsområde)LOT-0006
Titel6. Kravspecifikation - Undertryck utan pump för undertryckbehandling av sår
Intern identifierare1706274
Del (anbudsområde)LOT-0007
Titel7. Kravspecifikation - Sekundärförband för tätning av undertrycksbehandling på extremitet
Intern identifierare1703327
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelGenerella krav
Intern identifierare1702182
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelAdministrativa föreskrifter
Intern identifierare1700089