2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Förstudie avseende CPUA
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset har behov av externt konsultstöd bestående av ett mindre team för att etablera en enhetlig och långsiktigt hållbar teknisk process för nationella kvalitetsregister. Uppdraget omfattar teknisk projektledning, analyser och genomförande av pilot samt stöd i implementering, migrering och framtida upphandlingar.
Intern identifierare: K 2026-5790
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000