446054-2023 - ResultatSverige-Sollefteå: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Solatum Hus&Hem AB
Referensnummer: UH-2023-68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose Solatum Hus&Hem: s behov av yttre skötsel avseende gräsklippning, planteringar, buskar, träd, hårdgjorda ytor mm inom inom områden angivna i FFU.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1, Sollefteå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
6 000 000 kr
Område 2, Långsele och Öhn
Del nr: 2
Område 3, Helgum och Grannge
Del nr: 3
Område 4, Ramsele och Edsele
Del nr: 4
Område 5, Junsele
Del nr: 5
Område 6, Näsåker och Resele
Del nr: 6
Område 7, Boteå
Del nr: 7