44608-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Byggteknisk ledning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska Konsulter - Projektledning
Referensnummer: 18MB1449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall, nedan kallad beställaren, inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att delta i upphandling av Tekniska konsulter, projektledning.
Upphandlingen besår av följande delområden som utvärderas och tilldelas var för sig:
1 Projektledare VA Nivå 1
2 Projektledare VA Nivå 2
3 Projektledare VA Nivå 3
4 Projektledare Bygg och anläggning Nivå 1
5 Projektledare Bygg och anläggning Nivå 2
6 Projektledare Bygg och anläggning Nivå 3
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-6
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Särskilda kontraktsvillkor:
01.04 Skattekontroll
01.05 Grundläggande Rättigheter