Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs
Referensnummer: RS/192472
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose regionens behov av efterfrågade tjänster avseende fönsterputs under avtalsperioden. Regionens målsättning är att köpa in tjänster med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt.
Avsikten är att teckna avtal med 1 leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen