44609-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Grums: Underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll/reparation av hissar
Referensnummer: UH-2020-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50750000 Underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och underhåll/reparation av hissar. Upphandlingen är uppdelad i två grupper - dels Grums kommun med bolag/stiftelse, Hammarö kommun, Kils kommun, Kristinehamns kommun, Sunne kommun, Säffle kommun med bolag samt Munkfors kommun med bolag och Hagfors kommun med bolag
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Service och reparation hissar Grums, Hammarö, Kristinehamn, Kil, Sunne och Säffle
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och underhåll/reparation av hissar.
Service och reparation av hissar Hagfors och Munkfors
Del nr: 2