446237-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Programvara för tidsredovisning eller personal
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Systemstöd för kompetensbaserad rekrytering, 2016/83.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Respektive angiven kommun.
Nuts-kod SE312 Dalarnas län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Systemstöd för kompetensbaserad rekrytering.
För denna anbudsprocess använder sig inköparen av Mercell Sourcing Service. För att meddela ditt intresse samt att få tillgång till samtliga dokument, klicka på nedanstående länk eller kopiera den och klistra in i din webbläsare. http://permalink.mercell.com/62668700.aspx
Följ därefter instruktionerna på webbsidan.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48517000 IT-programvara, 72222300 IT-tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej