446311-2020 - ResultatSverige-Alingsås: Trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slöjdmaterial
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av slöjdmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14221000 Lera, 18513500 Silversmide, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 31600000 Elektrisk utrustning, 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar, 39241200 Saxar, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44310000 Metalltrådsprodukter, 44316500 Smide
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av slöjdmaterial till kommunens verksamheter.