446315-2017 - ÄndringSverige-Sollentuna: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende byggarbeten serviceåtgärder.
Referensnummer: 17/00104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar byggnadsarbeten avseende avhjälpande underhåll, akuta åtgärder och om- och tillbyggnader som beräknas uppgå till maximalt 400 000 SEK per tillfälle, på Beställarens fastighetsbestånd.