2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekt ramavtal
Beskrivning: Härmed inbjuds ni att inkomma med anbudsansökan gällande upphandling av ramavtal för tekniska konsulttjänster inom område arkitekttjänster. Upphandlande myndighet/heter har för avsikt att träffa ramavtal för succesiva avrop enligt förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103913:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster