446362-2019 - ÄndringSverige-Laholm: Ingenjörstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark-, Park- och Gatuprojektering inkl. etableringsområden
Referensnummer: KS 2019-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för successiva avrop av tekniska konsulttjänster gällande Mark-, Park- och Gatuprojektering inkl. etableringsområden.