Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saltspridare och saltdepåer
Referensnummer: SN-2020-255
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44113910 Material för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av saltspridare för småtraktorer samt saltdepåer. Upphandlingen omfattar även efterföljande service, underhåll och reparationsarbete samt reservdelar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen