44648-2018 - ÄndringSverige-Boden: Programvara för administration
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikarieförsörjning
Referensnummer: KS 2018/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en förhandsannons.
Bodens kommun avser upphandla vikarieförsörjning till barn- och utbildningsförvaltningen samt kommunens kost avdelning.
Uppdraget riktar in sig på försörja förvaltningen med kompetenta, behöriga eller legitimerade vikarier för att täcka upp för korttidsfrånvaro inom: förskola1-5 år, grundskola åk F-6, fritidshem, grundskola åk 7-9, gymnasieskola samt kostpersonal.
Inom uppdraget finns också andra viktiga uppdragsdelar såsom övertagande av vikarier, marknadsföring för att attrahera personer att vilja arbeta i Bodens kommun och att jobba med system i syfte att underlätta från beställning till uppföljning och fakturering.
Kontraktet är ej uppdelat i flera delar.
Kommunen kommer under april månad att annonsera upphandlingen.