446482-2025 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Upphandling av internationella transporttjänster och terminalhantering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av internationella transporttjänster och terminalhantering
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av internationella transporttjänster och terminalhantering av statsägda inventarier och gods.
Intern identifierare: UD2025/05214
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter, 60400000 Flygtransport, 60420000 Icke-reguljär flygtrafik, 60600000 Transport på vattenvägar, 60620000 Postbefordran på vatten, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000