Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2045 Hemtjänst Södertälje kommun
Referensnummer: 19/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Hemtjänst till Södertälje kommun. Upphandlingen omfattar hemtjänst inklusive larmutryckning och larmåtgärder till brukare över och under 65 år i ordinärt boende samt särskilt boende i servicehus mellan 07:00-22:00 årets alla dagar. Uppdraget ska utföras inom Södertälje kommun. I förfrågningsunderlaget framgår den del av kommunens hemtjänst som konkurrensutsätts.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 85311100 Äldreomsorg, 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen