446505-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Ortopediska proteser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Knä och Höft Implantat
Referensnummer: UC-2020-206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183200 Ortopediska proteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Knä- och höftimplantat till Region Östergötland
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1. Primär höftprotes, cementerad
Anbudsområde 2. Hemiprotes höft, cementerad
Anbudsområde 3. Primär totalprotes knä, cementerad