Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - detaljplanering
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställarens behov av tjänster kopplat till detaljplanering. Dessa tjänster omfattar i huvudsak handläggning av olika typer av detaljplaner men kan i även omfatta arbete avseende skisser och biträde i andra tidiga skeden av detaljplaneprocessen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71410000 Stadsplanering, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen