See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Fordon
Beskrivning: Denna DIS är uppdelad i två (2) delar: 1) Köp av fordon Inköpet kan finansieras via UM eller utsedd leasingleverantör. 2) Hyra av personbil Hyran kan avse kort- eller långvarigt behov.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Köp av fordon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133138:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34130000 Motorfordon för godstransport
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hyra av personbil
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133138:Lot:2