446594-2016 - ResultatSverige-Kungsbacka: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Verksamhetssystem Ärendehantering för support.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Avser verksamhetssystem för Support tänkt att stödja bland annat: — Ärendehantering, — Workflows, — Arbetssflöden, — Arbetsorder, — Verksamhetsprocesser.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.