446599-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Förvaltningsentreprenad transportsystem inom Stockholms skolor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av transportsystem (hissar, lyftbord och motordrivna portar) inom SISAB:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50740000 Reparation och underhåll av hissar, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.