446680-2016 - ResultatSverige-Oskarshamn: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för VA, Oskarshamns kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Oskarshamn.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser kemikalier för vattenbehandling på vattenverk och avloppsreningsverk.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
24000000 Kemiska produkter, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.