446683-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industrielektriker och brandlarmstjänster
Referensnummer: 2020-0546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster avseende industrielektriker och brandskyddinstallationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35113000 Säkerhetsutrustning, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 51111100 Installation av elektriska motorer, 51112000 Installation av eldistributions- och kontrollapparater, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster, 65111000 Dricksvattendistribution, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster, 65210000 Gasdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen