Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byte till LED-Belysning i Ljungby kommun
Referensnummer: TK2021/0012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Byte av natriumlampor till Led belysning på Kommunala vägar och GC-Vägar i Ljungby kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen