446718-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-310 Transport- och maskintjänster
Referensnummer: 19/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport- och maskintjänster till projekt Norra Djurgårdsstaden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen