2. Förfarande
Förfarande
Titel: SA 7095007 Kabelinstallationer Värtan 220 kV
Beskrivning: Ellevio avser att installera 220 kV kablar in till Värtan station. Entreprenaden omfattar markarbeten samt materielleveranser och installationer för omläggning av 220kV- och 33kV- kablar till nytt gasisolerat ställverk (GIS) i Värtan.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31320000 Kraftledningskablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105499:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster