446776-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Vattenreningskemikalier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för vattenvård.
Referensnummer: KSN-2017-3318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Natronlut, Natriumhypoklorit, Saltsyra, Svavelsyra, Natriumsulfit.